Nezaustavljivi Orlići: Pala i Norveška

Ivan Radošević 23. novembar 2022 0 Komentariši
Slavlje mladih reprezentativaca Srbije posle Norveške. (foto: fss.rs)
Srbija ide u elitnu grupu kvalifikacija sa maksimalnim učinkom iz druge runde.
Omladinska reprezentacija Srbije na izuzetan način je potvrdila plasman u Elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, pošto je u borbi za prvo mesto u grupi 10 savladala Norvešku (2:0), pa je turnir u Skoplju završila sa maksimalnih devet bodova i gol-razlikom 8:1.

Obe selekcije su i pre poslednjeg kola obezbedile prolaz u završnu faz kvalifikacija, ali su bile dovoljno motivisane da potvrde ogroman potencijal protiv najjačeg rivala u grupi. Utakmica je prelomljena u drugom poluvremenu, kada su izabranici Jovana Damjanovića demonstrirali razliku u klasi i dva puta tresli mrežu Viktora Enga.

Prevagu je napravio odlični krilni fudbaler Čukaričkog, Uroš Miladinović, koji je na poluvremenu zamenio Mihajla Milosavića, zatim asistirao Marku Lazetiću kod prvog pogotka Srbije u 57. minutu, a onda stavio pečat na slavlje svoje selekcije u 86. minutu utakmice.

Orlići su prethodno savladali Makedoniju sa 2:1, pa San Marino 4:0. Žreb za Elitnu rundu kvalifikacija biće održan 8. decembra u Nionu.