Srbija

Orlići ponovo remizirali: Mitrović u seriji

Ivan Radošević 22. novembar 2022 0 Komentariši
Stefan Mitrović ponovo strelac za Orliće. (foto: ataimages.rs)
Severna Makedonija povela, a krilni napadač iznudio i realizovao penal za izjednačenje (1:1).
Mlada reprezentacija Srbije ovih dana je boravila na Kipru, gde je odigrala dve prijateljske utakmice, najpre sa domaćinom (1:1), a danas je u Larnaci odmerila snage i sa odgovarajućom selekcijom Severne Makedonije. I taj meč je završen bez pobednika (1:1), a oba gola postignuta su tokom prvog poluvremena.

Makedonci su poveli u 20. minutu, kada je Kalkan jednu odbijenu loptu poslao u mrežu golmana Ilića, a izjednačenje našem timu doneo je krilni fudbaler Stefan Mitrović.

Iznudio je jedanaesterac pred sam kraj prvog poluvremena, posle čega je preuzeo odgovornost i da ga izvede, što je učinio precizno i tako postavio konačnih 1:1.

SRBIJA - SEVERNA MAKEDONIJA 1:1 (1:1)
Strelci: Mitrović 44. penal (Srbija), Kalkan 20 (Severna Makedonija).
SRBIJA: V. Ilić (Gočmanac 75), Rogan, Mićić, Đeković (Đorđević 86), M. Ilić (Dobrijević 86), Petković (Vasiljević 53), Stanković, Knežević (Motika 53), Miletić (Krstić 46), Mitrović, Ratkov.
S. MAKEDONIJA: Alcevski, Stojčevski, Despotovski (Krstevski 78), Kalkan (Zlatkov 63), Todorovski (Nikolov 63), Ilievski (Abazi 78), Maksimov Jankulovski 63), Ramani (Stankovski 63), Ramadani, Krstevski (Ignjatov 86), Malevski (Feta 78).