SRB | SLO

Zanimljivosti, događaji

Porazi trojice Zvezdinih igrača u Kataru: Bukari kao Ronaldo, Borjan i Eraković bez osmeha

Redakcija 25. novembar 2022 0 Komentariši
Osman Bukari, napadač selekcije Gane. (foto: Zvanični FB/TW/IG kluba/saveza)
Strahinja Eraković nije dobio priliku da zaigra za Orlove u neuspehu protiv Brazila, Milan Borjan doživeo pad protiv Belgije, dok je Osman Bukari dao drugi gol za Ganu protiv Portugalije ali to nije bilo dovoljno da Afrikanci osvoje bar jedan bod.
Crvena zvezda na Mundijalu u Kataru ima trojicu svojih fudbalera. Milan Borjan brani za selekciju Kanade, Osman Bukari je uzdanica reprezentacije Gane a mladi štoper Strahinja Eraković je u 26 igrača koje je selektor Orlova Dragan Stojković Piksi pojevo na Mundijal u Katar. Ujedno, mladi defanzivac kluba sa Marakane je jedini predstvanik Superlige Srbije među Orlovima.

Na žalost, sva trojica su pretrpeli poraze u uvodnim mečevima. Srbija je doživela neuspeh protiv Brazila, Gana izgubila u spektakularnom meču sa 3:2 od Portugalije, a Kanada Zvezdinog kapitena izgubila je bodove u sudaru sa Belgijom.

Defanzivna linija Srbije sinoć se povijala pred naletima Brazilaca. Strahinja Pavlović, Miloš Veljković i Nikola Milenković trpeli su veliki pritisak tokom svih 90 minuta. Piksi Stojković ništa nije menjao u poslednjoj liniji tima, tako da Eraković nije dobio priliku da debituje na Mundijalu.

Sa druge strane, Osman Bukari, brznogi krilni napadač crveno-belih dobio je priliku u selekciji Gane u 77. minutu zamenivši Kudusa. Za petnaestak minuta koliko je proveo na terenu uspeo je da postgne sjajan gol glavom za 3:2 u 89. minutu. I ne samo - Osman Bukari se posle gola radovao baš kao što to čini Kristjano Ronaldo

Milan Borjan nije imao mnogo posla protiv Belgije, Kanada je bila bolji rival, napadala je, promašila i penal, ali je prvi i jedini pravi udarac završio u njegovoj mreži. Precizan je bio Miču Bačuaji u 44. minutu. Dovoljno za tri boda.

Dakle, prvi mečevi i tri poraza fudbalera Crvene zvezde u tri različite selekcije u Kataru! Šansu za popravni Zvezdaši će imati vrlo brzo. Srbija igra protiv Kameruna, Kanada sa Hrvatskom a Gana čeka Južnu Koreju.