
(foto: Posnetek zaslona)
Bivši fudbaler Crvene zvezde i nekadašnji miljenik “Delija”, Marko Perović, nije ostao ravnodušan na sramotan promašaj Felisija Milsona protiv Radničkog iz Kragujevca. Perović je javno iskritikovao angolskog fudbalera i poručio da bi klub trebalo da reaguje i kazni ga zbog neodgovornog pristupa.
Crvena zvezda je u 10. kolu Superlige Srbije slavila na dramatičan način – golovima u samoj završnici preokrenula je rezultat i savladala Radnički iz Kragujevca sa 2:1. Međutim, pored pobede, duel na “Marakani” obeležio je i neverovatan kiks Felisija Milsona.
U 58. minutu crveno-beli su dobili jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo upravo Milson. Ipak, napadač iz Angole je izveo penal na krajnje nespretan i neprofesionalan način – prilikom udarca se okliznuo, dva puta dodirnuo loptu i poslao je pored gola, prokockavši tako idealnu priliku za izjednačenje. Trener Vladan Milojević ubrzo ga je povukao iz igre i ubacio Nemanju Radonjića.
Na društvenim mrežama reagovao je bivši Zvezdin igrač Marko Perović, koji nije krio razočaranje.
“Sve razumem, ali da penal šutira Milson, koji se smeška i deluje neozbiljno u svakom pogledu… Trebalo je da ga izvede neko drugi. Utakmica se umalo nije prelomila zbog toga. Treba da ga udare po džepu, jer su dobro plaćeni, pa da sledeći put razmisli gde igra i kakvu odgovornost nosi crveno-beli dres,” napisao je Perović.
Njegove reči odjeknule su među navijačima Zvezde, koji su takođe burno reagovali na Milsonov promašaj.