Međunarodni fudbal

Senzacija broj 2 u Kataru: Japanci srušili Nemce, Partizanovac Takuma Asano pogodio za pobedu

Redakcija 23. novembar 2022 0 Komentariši
Slavlje Japanaca posle drugog gola. (foto: Getty Images)
Tokom svih 90 minuta selekcija Hansija Flika bila dominantna, promašila mnogo šansi, ali borbeni "samuraji" se nisu predavali u uspeli da bace na kolena velikog rivala.
Nova fudbalska senzacija! Nemci su na kolenima! Japanci su uspeli da načine podvig i posle velike borbe i preokreta uspeli su da dobiju rezultatom 2:1 selekciju Nemačke. Posle trijumfa Saudijske Arabije nad Argentinom, ovo je bilo drugo veliko iznenađenje u Kataru. Presudio im je Takuma Asano bivši igrač Partizana!

Tokom većeg dela meča selekcija Hansija Flika dominirala je terenom i pravo je čudo i kako nisu uspeli da iskoriste brojne šanse koji su stvorili u prvoh 45 minuta. Imali su mnogo prilika i i Miler i Haverc i Gundogan ali nisu uspevali da nađu put do mreže.

Nemci su pred meč pokazali šta misle o odluci FIFA da ne dozvoli njihovom kapitenu i golmanu Manuelu Nojeru da oko ruke nosi traku u dignim bojama u čast podrške LGBT osobama. Svih 11 igrača stavilo je desnu ruku preko usta pokazujući šta misli o tom stavu Svetske kuće fudbala.

Nemci su došli do predbosti posle penala u 33. minutu. Golman "samuraja" Gonda nespretno je reagovao u kaznenom prostoru, oborio Rauma a sudija Barton iz El Salvadora je pokazao na penal. Siguran je bio Ilkaj Gundogan, a Nemcima je poništen gol zbog ofsajda u 45. + 4. minutu zbog ofsajda. Tada je gol pogodio Kaj Haverc.

U nastavku meča priliku je dobio j nekadašnji fudbalaer Partizana Takuma Asano u selekciji Japana. I to je bilo to. Brzonogo krilo je uneo preokret, njihv tim je počeo da raste. najpre su izjedančili u 75. minutu golom Doana da bi Asano pogodio za 2:1 u 83. minutu.

Nemci su pritiskali ne bi izjednačili ali nisu uspeli u nameri. Japanci su dobili Nemce za istorijskih 2:1.