
(foto: zvanični klupski sajt)
Partizan je upisao novu pobedu u Superligi Srbije – crno-beli su pred svojim navijačima savladali Radnik iz Surdulice sa 2:0. Iako je dominacija bila očigledna tokom svih 90 minuta, ključne poteze doneli su rezervisti Andrej Kostić i Bibars Natho, koji su rešili pitanje pobednika u drugom poluvremenu.
Partizan je nastavio pobednički niz u Superligi Srbije, savladavši Radnik iz Surdulice sa 2:0 na stadionu u Humskoj. Ekipa Srđana Blagojevića kontrolisala je utakmicu od prvog minuta, ali se dugo mučila da probije čvrstu odbranu rivala.
Rešenje je stiglo tek u nastavku, kada su rezervisti preuzeli glavnu ulogu. Najpre je Andrej Kostić doneo prednost crno-belima, da bi konačan rezultat postavio iskusni Bibars Natho.
"Zadovoljan sam, i igrom i zalaganjem. U prvom poluvremenu nismo iskoristili šanse i ušli smo u nervozu, ali su golovi doneli olakšanje. Drago mi je i zbog omaža igračima i Draganu Manceu. Najvažnije je da smo došli do pobede", rekao je trener Partizana Srđan Blagojević za TV Arena sport.
Na drugoj strani, strateg Radnika Marko Jakšić bio je daleko manje raspoložen. Njegov tim je upisao četvrti poraz u poslednjih pet utakmica, a evidentan je i pad u fizičkoj spremi.
"Morali smo da umirimo igru i pokušamo kroz tranziciju da izvučemo nešto, kao prošle sezone. Međutim, pojedinci su podbacili fizički. Partizan je imao više šansi i udaraca, a mi nismo realizovali svoje prilike. Na tome moramo da radimo", istakao je Jakšić.