Srbija

Sudija igrao 0:0 na kladionici: Partizanu poništen gol, Natho pocrveneo

Ivan Radošević 23. januar 2023 0 Komentariši
Rikardo može da igra i kao centarhalf. (foto: partizan.rs)
Jedan od pomoćnika se ušinuo držeći podignutu ofsajd zastavicu u prvom poluvremenu.
Solidno prvo poluvreme i jako spušten ritam u drugom, u drugom kontrolnom meču u istom danu za Partizan. Austrija iz Beča je uz TSC (1:1) bila kontrolor dosadašnjih priprema crno-belih, a rezultat je skrojila sudijska trojka - 0:0.

Tačnije, jedan od pomoćnika na čijoj strani je napadao Partizan u prvom poluvremenu. Poništio je čist i lep gol Aleksandra Lutovca na samom isteku 17. minuta, kada se ubacio iza leđa odbrane i glavom prelobovao golmana Kosa, a prekinuo je i još dve kontre koje su mirisale na golove.

Austrija je zapretila tek posle 30. minuta, i to dva puta opasno, ali je Aleksandar Popović dobro intervenisao. Promašio je na startu i jednu dobru priliku Rikardo Gomeš.

Umor je uzeo danak u nastavku, previše nervoze zbog premora i loše arbitraže, koštale su Bibarsa Natha, kapitena u ovom meču, isključenja petnaestak minuta pre kraja.

"Zadovoljan sam sa obe provere. Na prvom meču je bilo vruće, videlo se da možemo da trčimo svih 90 minuta. Bilo je teže igrati zbog vremena. Prvu postavu ćemo iskristalisati tek pred start takmičarskih mečeva. I igračima da stavite dresove, znali bi kojih je to 11 na koje računamo", poručio je Gordan Petrić.

PARTIZAN - AUSTRIJA (B) 0:0
PARTIZAN: Popović, Filipović, Ilić, Marković, Šehović, Traore, Natho, Lutovac, Jović, Baždar, Rikardo. Igrali su još: Stjepanović, Jevremović, Subotić, Vlahović.
AUSTRIJA (B): Kos, Baltača, Martins, Handl, Lajdner, Fišer, Brauneder, Tajgl, Dovedan, Gruber, Keleš. Igrali su još: Frihtl, Holand, Polster, Tabaković, Ranftl, Fic, Majsl, Jukić, Šmrcka, Krajker, Kop.