
Fudbaleri Kolubare. (foto: Zvanični FB/TW/IG kluba)
Prema najnovijim informacijama, klub iz Lazarevca je i definitivno izbačen iz srpske fudbalske elite i po svemu sudeći nastavlja takmičenje u najnižem rangu.
Toje to! Sportski sud za arbitražu u Lozani (CAS) odbio je sve žalbe
Kolubare. Tako će, po svemu sudeći,
Superliga Srbije krenuti ovog vikenda bez tima iz Lazarevca.
Kolubara nije dobila licencu za takmičenje u Superligi Srbije zbog nedostatka propisane infrastrukture. Lazarevčani će morati da se pomire sa odlukom Fudbalskog saveza Srbije da su izačeni iz elite i da naredne sezone igraju Treću ligu ukoliko se nešto ne promeni ali na štetu Kolubare.
To je potvrdio CAS, isti onaj organ koji je smanjio kaznu Kolubari sa devet na šest bodova i tako ih, na kratko, ostavio u Superligi, prenosi "Sportal".
Lazarevčani su hteli i drugi put da dobiju zeleno svetlo iz Lozane, koje bi napravilo potpunu nedoumicu u prvenstvu. Sada je stigla konačna potvrda da će Kolubara da se spusti nekoliko rangova niže. Možda čak i do "beton" lige...