SRB | SLO | ENG

Srbija

Tumbaković grmi zbog Mijatovića: Ko ima pravo da uruši Peđu?! Bio je direktor Reala, a ovde ne zna da vodi Partizan?!

Redakcija 2. jun 2026 0 Komentariši
(foto: Posnetek zaslona)
Odlazak Predraga Peđe Mijatovića iz uprave Partizana i dalje izaziva burne reakcije u fudbalskoj javnosti. Ovoga puta, bez dlake na jeziku, oglasio se legendarni trener crno-belih, Ljubiša Tumbaković, koji je stao u zaštitu svog nekadašnjeg igrača i velikog prijatelja.

Tumbaković, koji je Mijatovića trenirao dve godine i sa njim ostao u sjajnim odnosima, ističe u podkastu "Superindirektno" da mu je lično veoma žao zbog takvog epiloga, ali da potez slavnog asa vidi kao dokaz ljudske veličine.

„Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida!“ – počeo je Tumbaković.

Tim se stvara kroz tri prelazna roka, stvari postavljamo naopačke

Trofejnom strategu je potpuno neshvatljivo da se u domaćoj javnosti osporavaju rukovodeće sposobnosti čoveka sa takvim rezimeom.

„Kako da nađem manu čoveku koji je obeležio jedan period svojih igara u Partizanu maestralno? Pa onda otišao u Španiju i napravio fantastičnu karijeru, a onda u najvećem klubu na svetu bio direktor tri i po godine. I onda dođe ovde i ne zna da vodi Partizan? Pa kako?“ – zapitao se legendarni „Tumba“.

Kritičarima koji su zamerali na učinku i brzim rezultatima uprave, Tumbaković je odgovorio jasnom stručnom analizom vremena provedenog u klubu.

„Nisu oni bili tri-četiri godine, nego godinu i po dana. To su dva prelazna roka i ovo je treći. A ima jedno naše trenersko pravilo da se tim stvara u tri prelazna roka. Dobro, verovatno je mogao više, ali mi stvari postavljamo naopačke. Peđa je sjajan momak, trenirao sam ga dve godine i dalje smo u super korektnim odnosima. On je fudbalska legenda, ako ta legenda nešto ovde uopšte znači u ovoj Srbiji. Peđa je ostvaren kao fudbaler, ostvaren je kao rukovodilac i tu je svaka priča suvišna“, zaključio je Ljubiša Tumbaković.

 

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola
Na Skupštini je postavljeno kao cilj u narednom periodu, sve je ostvareno sem sportskog rezultata. Finansijska konsolidacija, znate da je 56 miliona bio dug, sada je dug ispod 39 miliona evra. Zatim je zadatak bio smanjenje troškova što smo uspeli. Smanjili smo troškove za 550.000 evra. ...više
Milka Forcan o dugu FK Partizan
Ponosan sam što sam trener Partizana i neću da pričam koliko mi ovaj klub znači. Od dresa Partizana sam se oprostio 2019. godine i od tada se, dakle, sedam godina, bavim trenerskim poslom. Radio sam u pet različitih država, u klubovima koji su se borili za titulu, ali i za opstanak, gde su prioritet bili mladi igrači… Tako da mislim da sam spreman da se suočim sa najvećim izazovom u mojoj trenerskoj karijeri. Školovao sam se za ovo, znam šta me sve čeka i mislim da svi zajedno, uključujući i našu armiju navijača možemo da popravimo stvari. ...više
Saša Ilić

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 22
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.