
(foto: Posnetek zaslona)
Odlazak Predraga Peđe Mijatovića iz uprave Partizana i dalje izaziva burne reakcije u fudbalskoj javnosti. Ovoga puta, bez dlake na jeziku, oglasio se legendarni trener crno-belih, Ljubiša Tumbaković, koji je stao u zaštitu svog nekadašnjeg igrača i velikog prijatelja.
Tumbaković, koji je Mijatovića trenirao dve godine i sa njim ostao u sjajnim odnosima, ističe u podkastu "Superindirektno" da mu je lično veoma žao zbog takvog epiloga, ali da potez slavnog asa vidi kao dokaz ljudske veličine.
„Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida!“ – počeo je Tumbaković.
Tim se stvara kroz tri prelazna roka, stvari postavljamo naopačke
Trofejnom strategu je potpuno neshvatljivo da se u domaćoj javnosti osporavaju rukovodeće sposobnosti čoveka sa takvim rezimeom.
„Kako da nađem manu čoveku koji je obeležio jedan period svojih igara u Partizanu maestralno? Pa onda otišao u Španiju i napravio fantastičnu karijeru, a onda u najvećem klubu na svetu bio direktor tri i po godine. I onda dođe ovde i ne zna da vodi Partizan? Pa kako?“ – zapitao se legendarni „Tumba“.
Kritičarima koji su zamerali na učinku i brzim rezultatima uprave, Tumbaković je odgovorio jasnom stručnom analizom vremena provedenog u klubu.
„Nisu oni bili tri-četiri godine, nego godinu i po dana. To su dva prelazna roka i ovo je treći. A ima jedno naše trenersko pravilo da se tim stvara u tri prelazna roka. Dobro, verovatno je mogao više, ali mi stvari postavljamo naopačke. Peđa je sjajan momak, trenirao sam ga dve godine i dalje smo u super korektnim odnosima. On je fudbalska legenda, ako ta legenda nešto ovde uopšte znači u ovoj Srbiji. Peđa je ostvaren kao fudbaler, ostvaren je kao rukovodilac i tu je svaka priča suvišna“, zaključio je Ljubiša Tumbaković.