SRB | SLO | ENG
Komentar: Dragana Radošević

Komentar

O prepucavanju Crvene zvezde i Partizana: Ovako se ne postaje šampion

Dragana Radošević 7. mart 2022 0 Komentariši
Zvezdan Terzić (foto: ataimages.rs)
Sreća, tuga, ponos, poštovanje protivnika u pobedi i porazu - e, to i samo to je - sport. Čista, neukaljana, emocija.
Sve ostalo što gledamo i slušamo, što nam serviraju dok biju neke svoje bitke, obično kako bi napunili sopstvene džepove, dok se kriju iza grba, zastave, kunu u poštenje i rade sve zarad "sreće" navijača je obično spinovanje koje za cilj ima samo dodatnu nulu na nečijem kontu. Našem sigurno ne, jer mi samo volimo da gledamo fudbal i iskreno navijamo.

Taman kad posle mnogo godina možemo da se radujemo tome što dva predstavnika iz Srbije igraju proleće u Evropi, što nam liga napokon liči na fudbalsku, trka za titulu je uzbudljiva, partije za priču pružaju i neki klubovi koji nisu Crvena zvezda i Partizan, a reprezentacija davno pre baraža obezbedila učešće na velikom takmičenju, funkcioneri sa obe strane topčiderskog brda su nam opet odalamile šamarčinu otrežnjenja, da nas podsete da smo ovo ipak mi i da nam je narav takva da ne možemo s mirom da uživamo u bravurama na terenu, nego da moramo da se sa njima valjamo po blatu.

E, pa, ovog puta, ne moramo. Gospodo, da li zaista mislite da ima još istinskih navijača koji padaju na vaše fore i žele da čuju šta imate da kažete? Ne interesuju ih ni stavovi trenera, a kamoli naklapanja leptir mašni i krvata. Razumite za svagda - hoćemo, bre, da uživamo u fudbalu.

Ne bi trebalo ni da znamo ko ste, osim neki vredni i sposobni ljudi koji obezbeđuju glatko poslovanje naših favorita. Međutim, tu ste najtiši, a minusi u kasama su sve glasniji.

Okanite se gledanja preko plota, koncentrišite se na ono što vam je posao, iskoristite zamajac koji su vam obezbedili oni koji jedini prolivaju znoj da zarade novac kojim vi raspolažete. Ne dovodite te igrače u opasnost da ih zbog vaše izjave na ulici presreću neki plaćenici prerušeni u navijački dres.

Šampion se ne postaje tako što vam je važnije da budete bolji od drugih, nego tako što se trudite da prevaziđete sebe. Ali, što biste vi to znali jer ste ili bili oslobođeni fizičkog u osnovnoj ili ste toliko davno "terali loptu" da ste zaboravili šta je to poštovanje prema igri u kojoj je dozvoljeno radovati se i uspesima komšija.

Ako već sejirite nad tuđom nesrećom ili je prizivate, radite to u svoja četiri zida, nije sportski hvaliti se željom "da i komšiji crkne krava", ne urušavajte imena klubova koja su veća od svih nas. Samo nas pustite da uživamo u fudbalu, i - šuš.

KOMENTARI

0
Vest nema komentara.

ODGOVORI NA KOMENTAR

PONIŠTI
OBJAVI

SREDI KOMENTAR

PONIŠTI
SAČUVAJ

Poslednji komentari

Najviše komentarisano

Istaknuto

Meni je lično žao što je Peđa otišao. A ovo što je napravio, to je moralan čin. I on je svoju vrednost neku ljudsku iskazao. Ko ima pravo da uruši jednog Peđu Mijatovića? Hoće li neko da mi objasni? Peđa je veliko fudbalsko ime. On je tri i po godine bio direktor najvećeg kluba na svetu, Real Madrida! ...više
Ljubiša Tumbaković
Znam da sam imao neverovatan uspeh kao menadžer i lepo je biti u tom društvu. Ali jedan od najvećih komplimenata koje sam dobio u životu je poruka koja mi je juče stigla od ser Aleksa Fergusona. To me je učinilo presrećnim. ...više
Pep Gvardiola
Ljudi, ne smemo da se zavaravamo. Sa ovom večerašnjom izvedbom nećeš daleko. Nećeš uvek biti u stanju da postigneš gol iz prvog kornera, pa da čekaš da protivnik promaši nekoliko velikih šansi i da ti neko skida loptu sa gol-linije. To je sada prošlo, ali ne možeš da računaš da će uvek prolaziti. ...više
Amar Osim o BiH

Anketa

Ko nosi najviše krivice za razdor u FK Partizan?


Svi glasovi: 86
Nogomania.rs
Sve ostalo je nebitno.

Portal www.nogomania.com jedan je od najposećenijih sa sportskim sadržajem u regionu.

Na dnevnom nivou se nude sadržaji iz sveta fudbala, a na medijskom prostoru prisutan je od 2000. godine.